Допомогти

Хочете взяти кота? Підготуйтесь!

Як забрати котика. Що необхідно купити (мати)

Товари першої необхідности

Пластикова переноска

Потрібна для безпечного транспортування кота в клініку або на випадок переїздів. Не виносьте кота на вулицю в руках або сумці, це не стримає його. При транспортуванні радимо стелити всередину одноразову пелюшку або рушник.

Туалет з високими бортами та лопатку для наповнювача

Радимо обирати великий лоток, є закриті туалети-будиночки.

Наповнювач для котячого туалету (бентонітовий або дерев’яний)
Миски для корму та води

Для води рекомендується брати велику, глибоку миску – керамічну або металеву. Воду потрібно щодня наливати свіжу. Для корму можна брати 2 миски – для сухого та вологого.

Корм

Cухий та вологий корм преміум класу (який до цього часу їв обраний вами котик).

Дряпка (вертикальна або горизонтальна)

Котам необхідно точити кігті. В разі, якщо вони не достатньо сточують їх, можна самостійно підстригати їх.

Безпека вдома

Сітки антикіт на вікнах

Москітні сітки не захищають котів від випадіння. Побачивши пташку чи комаху за вікном коти часто стрибають на сітку та падають разом з нею.

Травми та смерть через випадіння — не єдина небезпека. Не меншу складають пластикові вікна, залишені на вертикальне провітрювання.. В такому отворі коти застрягають і не мають змоги звільнитися самостійно. Вже за кілька хвилин починаються незворотні ушкодження тканин, що призводять до жахливого болю, травм і смерті.

Для безпечного провітрювання потрібно встановити гребінки – спеціальні фіксатори, які дозволяють відкривати вікна на горизонтальне провітрювання.

Вентиляційні шахти (витяжки)

Зазвичай витяжки знаходяться під стелею і закриті ґратами. Але іноді так звані повітроходи розміщені біля підлоги (за унітазом, під ванною або рукомийником).

Часто власники квартири навіть не здогадуються про ці отвори, потрапивши до яких, кіт падає в шахту висотою із поверх, на якому ви живете.

Хтось помирає одразу від травм, несумісних із життям, більшість опиняється у полоні, звільнити з якого можна лише пробивши діру в стіні біля місця, де перебуває кіт.

Небезпечні кімнатні рослини

Якщо ви маєте кімнатні рослини, обов’язково дослідіть їх назви і шкідливість для тварин. Коти люблять жувати зелень, а більшість рослин, що вирощують у горщиках, отруйні. Наприклад, усі рослини з роду лілій, які часто можна зустріти на підвіконнях квартир.

Небезпечні предмети

Часта причина потрапляння до ветеринара — чужорідні предмети в стравоході чи кишківнику. Найчастіше це — голки, нитки, маленькі іграшки (ґудзики, стікізи тощо), новорічний декоративний дощик.

А також все, що схоже на їжу – пластилін, ароматизовані предмети, пластикові пакети від продуктів, а також залишена на столі людська їжа. Остання може викликати гастрит, панкреатит, коліт, що лікується госпіталізацією та крапельницями.

Побутова хімія

Варто відмовитись від токсичноії хімії, такої, як доместос, та інших речовин, що містять хлорку. Коти взагалі надчутливі до хімікатів і навіть надихавшись чогось алергенного можуть захворіти, не кажучи вже про злизування небезпечних речовин. Вся побутова хімія повинна зберігатися в місці, куди кіт не має доступу. В ідеалі – в щільно зачиненому ящику.

Коли котик вже вдома

Здоров’я

  • 1 раз в 3-4 місяці обробка від паразитів (бліх, кліщів, гельмінтів) 
  • 1 раз на рік – вакцинація

Іграшки

Ігри важливі для здоров’я кота, як фізичного так і психологічного. Кожен котик любить певні іграшки та більшість обожнює мишей та пір’я на вудочці.

  • будиночок/гамак/подушка для котика
  • іграшки (м’ячики, вудка, мишки) іграшки не повинні бути дрібними або крихкими, щоб не потрапили в стравохід чи шлунок котика