Допомогти

Про ранню кастрацію котів

Усі наші котики віддаються в нові домівки вже кастрованими. Цю обов’язкову процедуру наші підопічні тварини проходять у віці від 3-х місяців (загалом, її допустимо робити вже з 7 тижнів) і якщо ветеринарний лікар вважає, що у даний момент для кожного конкретного котика це безпечно. 

Існує думка, що котів потрібно стерилізувати після півроку, а то і року життя. Це не так.

Останні рекомендації провідних світових ветеринарних асоціацій , якими керуються і наші ветеринари, віддають все більше переваги саме ранній стерилізації і кастрації. Тим більше, що тепер доступні малоінвазивні методи хірургії.

Отже, які є плюси (дані AAFP, американської асоціації ветеринарів, які спеціалізуються на котах):

Здоров’я

Стерилізація однозначно знижує ризик розвитку раку молочної залози, яєчників та яєчків. Крім того, дослідження показують в середньому більшу тривалість життя у кастрованих та стерилізованих котів. 

Супротивники ж ранньої стерилізації вказують на ризик ожиріння тварини, зниження її імунітету і обструктивних захворювань нижніх відділів сечовивідних шляхів. Проте за данними досліджень, рання стерилізація не викликає проблем зі здоров’ям і не впливає на розвиток скелетних, фізичних чи поведінкових процесів. 

Займає менше часу

Хірургія у ранньому віці займає менше часу і дозволяє краще візуалізувати органи, тому що у молодих кошенят менше жиру в організмі. Кошенята також зазвичай анестезуються на коротший час, бо операція проходить швидше, а отже і період їхнього відновлення теж коротший. Кровотеча з хірургічної рани практично відсутня, розмір розрізів є значно меншим. Проте, є відмінність у післяопераційному догляді: молоді кошенята мають підвищений ризик переохолодження та гіпоклікемії. Тому кошенят за 2-3 години до операції годують, контролюють рівень глюкози в крові під час операції та після неї, а також температуру тіла кошеняти та підтримують її на фізіологічному рівні.

Є вплив на поведінку тварини

Стерилізовані та кастровані коти більш спокійні, не роблять сечові мітки, не так часто намагаються втекти на вулицю, є менш агресивними і не галасують під дверима у пошуках партнера. Дуже часто саме через агресивну поведінку, крики і мітки люди позбавляються тварин у віці 6-8 місяців. 

Зменшує кількість небажаних бездомних котів

Рання стерилізація запобігає розмноженню, а значить, зменшує кількість небажаних бездомних котів. Так, наприклад, за сприятливих обставин перша тічка у кішки може бути вже в 4 місяці.

Отже, починаючи з 8-14 тижнів життя кошеняти стерилізація є безпечною, проте відповідальність завжди залишається за власником. Якщо ветеринарний лікар вважає, що тварина за якихось причин ще не може бути стерилізована, то варто трохи зачекати. 

Також потрібно контролювати дієту стерилізованої тварини, давати рекомендований ветеринаром корм і вчасно робити їй усі необхідні щеплення.

Дякуємо хірургам ветеринарної клініки Zooлюкс.
З ними наші котики завжди в надійних руках!