Допомогти

Як вберегти меблі від подряпин

Найголовніше, що варто знати – все, що роблять котики, це частина їхньої природньої поведінки. Їхні звички мають біологічне обґрунтування, пов‘язане з виживанням у природі і створене тисячоліттями еволюції.

Дряпання – це один із видів такої поведінки.

Навіщо коти дряпають предмети? Причин декілька:

  • під час дряпання кіт залишає свій запах, оскільки він територіальна тварина і надважливим є контроль і охорона своєї території
  • коли кіт витягується під час дряпання, він розправляє м‘язи і хребет, це важливо для котячого здоров‘я
  • під час дряпання кіт знімає відмерлі частинки кігтів, підтримує їх гігієну

Від дряпання коти стають здоровішими, спокійнішими і щасливішими.

Як зробити щасливим і кота, і себе в квартирі:

1. У кота мають бути дряпки такої форми і фактури, які йому подобаються. Найкращий варінт – комплекси, по яким можна дертися нагору і бігати між частинами.

Дряпка має відповідати розміру кота – не падати під його вагою та дозволяти витягувати тіло вертикально.

Щоб привчити кота до дряпки, можна використовувати спреї з котячою м‘ятою.

2. Якщо коту подобається дерти кігті об диван, поставте дряпку таким чином, щоб перекрити улюблене місце. Так ви не лише забороняєте дряпати, а й даєте зручну альтернативу.

Заборона без альтернативи призведе до погіршення проблеми, психологічного здоров‘я кота і ваших відносин із ним.

3. Обираючи меблі, зверніть увагу на оксамитове та велюрове покриття “антикіготь”. По-перше, воно не так сильно псується кігтями, а по-друге, не викликає великого бажання дряпати зі сторони кота, адже покриття слизьке.

Приємний бонус – тканину легко чистити від хутра, вона дуже гарно виглядає на всіх меблях і має великий вибір кольорів.

4. Найкращий спосіб вирішення проблеми – запобігання. Якщо ви побачили, що кіт зацікавився якоюсь частиною меблів, але її неможливо закрити дряпкою або навіть попри дряпку кіт хоче точити кігті об диван, одразу заблокуйте це місце, наприклад, накрийте ковдрою або приклейте двосторонній скотч. Коли кіт звикне задовольняти потреби в дряпанні у правильному місці, ковдру або скотч можна буде зняти і подивитись на реакцію кота.